Przygotuj się na Paradę z okazji Święta Zmarłych w 2018 w mieście Meksyk!

Reklama

pon., 10/29/2018 - 20:56 -- koscielniakk

W tym roku z okazji Święta Zmarłych odbędzie się – już po raz trzeci – parada, w której będzie można zobaczyć monumentalne czaszki, symboliczne pojazdy i „Catrinas” (kobieta z wyższych sfer pod postacią szkieletu w eleganckim stroju przyp. tłum.), które przejdą przez Paseo de la Reforma od Estela de la Luz w stronę Zócalo.

 

​​

 

Inspiracją dla tego wydarzenia były sceny z filmu Spectre, ze znanej serii o Jamesie Bondzie. Zostanie ona odtworzona w tym roku, ale w Paradzie wezmą udział także ogromne figury wzorowane na twórczości José Guadalupe Posada.

Parada będzie miała ponad jeden kilometr długości i przypomni epoki historyczne Meksyku od czasów prekolumbijskich, przez kolonializm, niepodległość Meksyku i rewolucję oraz inne ważne wątki w historii kraju, aż po współczesność.

 

Kiedy odbędzie się Parada z okazji Święta Zmarłych 2018?

Ministerstwo Kultury za pośrednictwem sieci społecznościowych poinformowało, że Parada będzie miała miejsce w najbliższą sobotę 27 października od 11:00 do 16:00, wyruszając z Estela de la Luz i kończąc na Zócalo Capitalismo.

W Paradzie weźmie udział ponad 800 wolontariuszy, symbolicznych pojazdów (à la lokomotywy z czaszkami, mobilne ołtarze, ruchome szkielety, przystrojone karoce przyp.tłum.), tancerzy oraz ogromnych, barwnych figur nazywanych w Meksyku „alebrijes”

 

​​

 

Autor: 
Sara Podwapińska
Źródło: 

Noticieros Televisa

Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama