Najbezpieczniejsze miasta świata

Reklama

śr., 09/04/2019 - 12:27 -- Anonim (niezweryfikowany)

Jak wynika z indeksu brytyjskiej Economist Intelligence Unit (EIU) na rok 2019, Tokio to najbezpieczniejsze miasto na świecie.

EIU- brytyjska firma, należąca do grupy Economist (świadczy usługi prognostyczne i doradcze poprzez badania i analizy, takie jak np. raporty serwisowe dotyczące ryzyka kraju i raporty branżowe, od tłum., za Wikipedią) znanej m.in. z edycji czasopisma The Economist, oceniła na podstawie poziomu bezpieczeństwa osobistego oraz w przestrzeni cyfrowej, ochrony zdrowia i infrastruktury 60 destynacji z całego świata.

Na samym szczycie listy EIU znalazło się Tokio, za nim Singapur i Osaka. Jak donosi CNN, wszystkie trzy miasta były na wysokich pozycjach listy również w 2015 i 2017 roku.

Jeśli chodzi o miasta europejskie, wśród dziesięciu najbezpieczniejszych znalazły się Amsterdam i Kopenhaga, które zajęły kolejno czwarte i ósme miejsce na liście.

Jedynym amerykańskim miastem, które znalazło się w pierwszej dziesiątce jest Waszyngton. Na jedenastym miejscu uplasowało się natomiast Chicago. W dziesiątce bezpiecznych są też Sidney, Melbourne, Toronto i Seul.:Sidney

Hongkong, który w 2017 roku plasował się na 9. miejscu, spadł w tym roku na 20. pozycję.

Od kilku tygodni w mieście trwają demonstracje antyrządowe (często przeradzające się w starcia z policją), co doprowadziło do spadku liczby turystów.

Ostatni na liście jest nigeryjski Lagos.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Tanjug

Dział: 

Reklama