Krótki przewodnik po Bangkoku

Reklama

czw., 10/10/2019 - 15:58 -- Anonim (niezweryfikowany)

Niezależnie od tego, czy podróżujesz na wyspy czy w góry Tajlandii, prawdopodobnie i tak spędzisz przynajmniej jedną noc w jej stolicy. Bangkok jest hałaśliwym i zanieczyszczonym miastem, ale jest także ekscytującym miejscem z mnóstwem rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Dlaczego by nie zostać tu dłużej?

Gdzie się zatrzymać

Khao San Road była znanym miejscem podróży jeszcze przed pojawieniem się tam postaci granej przez Leonardo di Caprio w znanym filmie Niebiańska plaża. Jednakże jest tam dosyć głośno, niezbyt ładnie i nie dość tajsko. Dla osób, które szukają czegoś bardziej tradycyjnego, Phra Kanong ma do zaoferowania miejsce z kolorowymi targami ulicznymi, na których toczy się codzienne życie mieszkańców Bangkoku. W tej części miasta nie ma zbyt dużo atrakcji turystycznych, lecz znajduje się tutaj stacja kolejki naziemnej, dzięki czemu podróż do Wielkiego Pałacu Królewskiego zajmuje zaledwie 20 minut.

 

Jak poruszać się po mieście

Ruch uliczny w Bangkoku może być koszmarem. Jasne, zawsze można wziąć taksówkę - jeśli chce się utknąć w korkach - ale są dwa znacznie lepsze sposoby poruszania się po mieście. Aby zwiedzić świątynie i historyczne miejsca, złap ekspresową taksówkę wodną lub łódź, które zabiorą Cię wzdłuż rzeki Chao Phraya i kanałów. Dla bardziej nowoczesnej części miasta, kolej naziemna to szybki i tani sposób na podróż do centrów handlowych i klubów nocnych Sukhumvit oraz słynnego targu ulicznego Chatuchak.

 

Gdzie zjeść

Najprostsza odpowiedź brzmi: wszędzie! Uliczne tajskie jedzenie należy do najlepszych na świecie, a za około 5 dolarów można zjeść pyszny i sycący posiłek. Przy niektórych stoiskach można znaleźć małe plastikowe krzesełka, gdzie można usiąść i zjeść i przy których ciągle są podawane te same dania, takie jak smażony kurczak na ryżu lub makaron Pad Thai. Udaj się do Chinatown - Yaowarat Street - i wybierz to, co wygląda najbardziej zachęcająco spośród wielu doskonałych chińskich i tajskich restauracji oraz stoisk z jedzeniem.

 

Warto zobaczyć

Po obejrzeniu najważniejszych zabytków, takich jak wizerunki Wielkiego Buddy w świątyni Wat Pho, imponującego Wielkiego Pałacu i zakupach na targu Chatuchak, odwiedź farmę węży i ​​obejrzyj ich pokaz na żywo. Możesz nawet sam dotknąć węża, jeśli tylko masz na to ochotę!

 

Autor: 
Piotr Kosakowski
Źródło: 

learnenglish.briti.shcouncil.org

Reklama