Pierwszy non-stop lot z Nowego Jorku do Sydney

Reklama

pon., 10/21/2019 - 14:53 -- Anonim (niezweryfikowany)

Australijskie Linie Lotnicze Qantas przeprowadziły testy wytrzymałościowe pasażerów i pilotów podczas pierwszego bezpośredniego non-stop lotu z Nowego Jorku do Sydney.

Próbny lot ze wschodu Stanów Zjednoczonych na wschód Australii trwał 19 godzin i 16 minut. Boeing 787-9 pokonał 16.200 km.

Około 50 podróżnych i członków załogi weszło na pokład samolotu w piątek w Nowym Jorku, a opuściło go w niedzielę rano.

Problem dodatkowego tankowania paliwa

Do tej pory, ani jeden komercyjny samolot nie pokonał tak dużego dystansu z pasażerami i bagażem na pokładzie, pisze Reuters.

By zabezpieczyć wystarczającą ilość paliwa i uniknąć dodatkowego tankowania, samolot Qantas poleciał z pełnymi zbiornikami, ograniczoną ilością bagażu i bez zbędnych obciążeń.

Żeby zmniejszyć efekt zespołu nagłej zmiany strefy czasowej, tzw. jet- lag, podróżni ustawili zegarki zgodnie z czasem Sydney i poszli spać, dopóki na wschodzie Australii nie zapadła noc. Sześć godzin później otrzymali posiłek bogaty w węglowodany, następnie światła zostały zgaszone, żeby ponownie udali się na spoczynek.

Testy wykonywane podczas lotu obejmowały fale mózgowe pilotów, poziom melantoniny i gotowości, oraz ćwiczenia dla podróżnych i analizę wpływu przekraczania licznych stref czasowych na człowieka.

 

Lot z Londynu

Jak donosi BBC, w przyszłym miesiącu Linie Lotnicze Qantas będą testować próbny non-stop lot z Londynu do Sydney, a od końca roku podadzą do wiadomości, czy wprowadzą na stałe tego typu loty komercyjne.

O ile linie zdecydują się na realizacje swoich planów, usługa zostanie wprowadzona w 2022 lub w 2023 roku.

Do niedawna loty Singapore Airlines z Singapuru do Nowego Jorku, trwające około 18 godzin, były najdłuższymi lotami komercyjnymi non-stop na świecie.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 

Reklama