Oto one - 20 miejsc wartych odwiedzenia w 2020 r.

Reklama

wt., 11/12/2019 - 14:45 -- Anonim (niezweryfikowany)

Jeżeli szukasz najlepszego miejsca do odwiedzenia w 2020r., ten przewodnik pomoże Ci wybrać perfekcyjne miejsce jako cel swojej podróży.

Przedstawiciele Ovation Travels Group sporządzili specjalną listę topowych, rekreacyjnych miejsc podróży dla Forbesa, bazując na sprzedaży i pragnieniach klientów. Kilka ulubionych miejsc zostało potwierdzonych. Jednakże są pewne niespodzianki. Zadziwiające jest to, że na liście są jedynie dwa miejsca wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych.

,,Międzynarodowe podróże będą popularnym trendem w 2020'', mówi Paul Metselaar, dyrektor generalny Ovation Travel Group. Jego firma doświadczyła ,,podwyższonego zapotrzebowania na podróże międzynarodowe, co sprawiło, że popyt wzrósł o 40% w stosunku do zeszłego roku''.

Znalazło to odzwierciedlenie w ogólnych tendencjach turystycznych. Podróże zagraniczne wzrosły o 6% w 2018 roku - do 93 milionów podróżnych w celach biznesowych i rekreacyjnych według U.S. Commerce Department’s National Travel and Tourism Office.

Oto najlepsze cele turystyczne w 2020 r.

1.  Amangiri/Lake Powell, Utah/Antelope Canyon, Arizona - najpiękniejsze sztuczne jezioro świata

Dlaczego? ,,W żadnej innej części Stanów Zjednoczonych nie można zaobserwować tak niesamowitej scenerii, twierdzi" Fallon Hirschhorn, specjalista turystyki luksusowej w The Stein Collective, oddziale Ovational Travel Group.

​​Dla kogo? Miłośnicy natury, zorientowani na dobrej kondycji zarówno psychicznej, jak i fizycznej oraz podróżnicy poszukujący ucieczki na łono natury.

Nie przegap: Eksploruj czerwone ściany skalne kanionu Antylopy, wpatrując się z podziwem w formacje w kształcie iglicy obecne w Parku Narodowym Bryce Canyon.

 

2. Palermo/Sycylia, Włochy

Dlaczego? Wyspa sycylijska zawiera jedne z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie, między innymi legendarna Dolina Świątyń (Valley of the Temple), gdzie pozostałości siedmiu doryckich świątyń leżą w położeniu niezwykłych zagajników migdałowych, drzew oliwnych. Wioski, takie jak Noto słyną z barokowej architektury oraz wapiennych fasad.

Dla kogo? Rodziny i pary.

Pamiętaj: Mount Etna - największy wulkan w Europie, jeden z najbardziej aktywnych na świecie. Nie jest możliwe eksplorowanie upiornego wulkanu Mount Etna każdego dnia.

 

3. Cape Town, South Africa   

Dlaczego? Ciepły, łagodny klimat sprawia, że Cape Town stanowi fantastyczny cel podróży. Widok oceanu, niesamowity ogród botaniczny plasuje to kosmopolityczne miasto na liście miejsc najbardziej wartych odwiedzenia przez cały rok.

Dla kogo? Cape Town uwodzi swoim urokiem całe rodziny wielopokoleniowe, zarówno wielbicieli podróży luksusowych, jak i poszukiwaczy przygód. Pobliskie Stellenbosch, znane ze swojego Pinotage, jest miejscem perfekcyjnym dla koneserów wina.

Pamiętaj: Wizyta w Górach Stołowych zapewnia wspaniały widok na miasto, Ocean Atlantycki oraz Przylądek Dobrej Nadziei. Warto również wybrać się na przechadzkę po ogrodzie botanicznym - Kirstenbosch Botanical Garden. Cape Town jest najwyżej ocenianym miejscem podróży na tej liści.

 

4. Bariloche/Patagonia, Argentyna

Widok na rzekę Santa Cruz, Patagonia

Dlaczego? Bariloche, północna część Patagoni znana jest z ze swoich malowniczych jezior, gdzie można uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Jest także w ofercie jazda na rowerze, piesze wycieczki po górach, golf. Hotel Llao Llao jest najczęstszym wyborem, umiejscowiony na niewielkim wzgórzu, otoczony jeziorami, lasem, a także andyjskimi szczytami.

​Dla kogo? Turyści lubiący aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

 Pamiętaj: Wycieczka po lodowcu Hike the Perito jest nieodzownym elementem podróży.

 

5. Kigali, Rwanda 

Dlaczego? Rwanda wraz ze stolicą Kigali zmieniła się znacznie od czasu ludobójstwa. Kigali jest miastem czystym, bezpiecznym, wypełnionym oświecającymi, kulturalnymi doświadczeniami związanymi między innymi z nowoczesnymi galeriami oraz modą, lokalnym rzemiosłem.

Dla kogo? Poszukiwacze przygód, nowych doznać, podróżnicy związani z ochroną przyrody.

Nie przegap: Nadzwyczajnie luksusowe domki zostały otwarte ostatnio: Singita Kwitonda oraz One&Only’s Nyungwe House.

 

6.  Marrakech, Maroko

Dlaczego? Marrakech jest kolejnym, dobrze zapowiadającym się celem podróży w 2020 roku. Zapewnia jedyne w swoim rodzaju doznania, takie jak: kolacja przy świecach na środku pustyni, pośród wielbłądów, tancerek wykonujących taniec brzucha, połykaczy ognia.

Dla kogo? Podróżnicy lubiący aktywnie spędzać czas, pragnący przeżyć przygodę, poznać nową kulturę.

Nie przegap: Wizyta w domu mody Yves Saint Laurent’s home, a także w egzotycznym ogrodzie botanicznym Majorelle Gardens jest konieczna.

 

7.  Porto/Douro Valley, Portugalia

Dlaczego? Porto słynie ze wspaniałego jedzenia, perfekcyjnej pogody oraz rozsądnych cen. Warte odwiedzenia The Yeatman oraz Maison Albar Hotels/Le Monumental.

Dla kogo? Idealne dla par.

Nie przegap: Ręcznie malowane dachówki, nazywane azulejo, obecne w całym Porto.

 

8. Tel Aviv, Izrael   

Dlaczego? Tel Aviv stał się centrum kulinarnym w ostatnich latach. Zespół miejski Białego Miasta Tel Awiwu stanowi największe na świecie skupisko budynków modernistycznych. Jedną z największych atrakcji Tel Awiwu są wspaniałe białe plaże.

Dla kogo? Rodziny oraz pary. Tel Aviv jest przyjaźnie nastawiony do środowisk LGBT.

Nie przegap: Spacer wzdłuż promenady w dzielnicy Tel Avivu - Jafy, starożytnego miasta portowego.

 

9. Pustynia Atakama, Chile  

Dlaczego: Pustynia Atakama jest to jedno z najsuchszych miejsc na Ziemi. Większość swojego czasu można tu poświęcić na wycieczki piesze, jazdę na rowerze w otoczeniu gór i kanionów, obserwowanie przyrody, malowniczych wiosek oraz starodawnych ruin.

Dla kogo? Poszukiwacze przygód pragnący doświadczyć czegoś ,,z innego świata''. Region ten zlokalizowany jest w północnej części Chile.

Nie przegap: Odwiedź wspaniałą Chaxa Lagoon, otoczoną słoną pustynią zamieszkaną przez dwa gatunki flamingów. Możesz również uprawiać jeździectwo oraz odwiedzić the Valley of the Moon o zachodzie słońca.            

 

10. Dubrownik, Chorwacja

Dlaczego? Miasto słynie z zabytków, architektury, lokalnej kuchni i życia nocnego. Stare miasto w Dubrowniku - jako zespół miejski - w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Dla kogo? Dubrownik przyciąga przede wszystkim pasjonatów historii, kultury oraz oczywiście fanów Gry o tron.

Nie przegap: Spacer po starodawnym mieście podczas zachodu słońca, przejażdżka kolejką liniową z widokiem na miasto.

 

Oto kolejne miejsca na liście Forbesa:

11. Tokio, Japonia      

12.  Pigeon Forge, Tennessee   

13. Kotor, Czarnogóra   

14. Cabo San Lucas/Los Cabos, Meksyk

15. Chiang Mai, Tajlandia       

16. Machu Picchu/Cusco, Peru  

17. Melbourne, Australia      

18.  Mendoza, Argentyna   

19. Vira Vira, Chile    

20. San Miguel del Allende, Meksyk

Autor: 
Ewelina Cendrowska

Reklama